CUPEKO, spol. s r.o. byla založena 20. února 1992 třemi společníky Václavem Hánou, Václavem Javorským a Jindřichem Zdeňkem.

I přes to, že neměli žádné zkušenosti, neváhali zastavit své domy a zadlužit se šesti milióny korunami. Přes nemalé problémy spojenými s podnikáním se dokázali prosadit v silné konkurenci. Napřed s jednou malou dodávkou začali nabízet a rozvážet své pečivo. Po čase jejich výrobky začaly být vyhledávané po celém západočeském kraji a firma se musela rozšířit. Po čase se k pekařské dílně přidala i nemálo významná cukrářská dílna.

Před několika málo lety pekárnu s cukrárnu koupil Petr Javorský. Nastoupila tak další generace, se kterou přišla nová energie, nápady a investice, které jsou důležité k dalšímu rozvoji naší pekárny a cukrárny.

Zůstáváme řemeslnou pekárnou a cukrárnou, kde se peče ze základních surovin. U nás najdete skutečně čerstvé a na místě upečené pečivo. Proto naše chleby jsou pečené z kvasu. Vánočky, koláče a sladké pečivo je pečeno z másla a řepkového oleje. Tvaroh je opravdu tvaroh, mák si vozíme od místního zemědělce.

Náš chléb je spojen se zvykem slovanského vítání chlebem a solí.

klausNávštěva prezidenta republiky Miloše Zemana 5.3.2015

(Prezident Václav Klaus a prezident Miloš Zeman na návštěvě v Domažlicích)

Naším cílem je spokojený zákazník, který by se k nám často a rád vracel.

Věhlas a kvalita tradičních českých zákusků a dortů z naší cukrářské dílny nám dovolila, abychom v roce 3. SRPNA 2016 znovu otevřeli na náměstí v Sušici CUKRÁRNU FIALKU.